You are currently viewing Pies asystujący nie tylko przyjaciel!

Pies asystujący nie tylko przyjaciel! Kiedy spotykasz osobę z niepełnosprawnością czy wiesz jak się wobec niej zachować?

Stopień trudności łatwy, słownictwo zbliżone do języka potocznego, forma stacjonarna. 

Na tych zajęciach poznasz psa asystującego-przewodnika osoby niewidomej. Dowiesz się jak zachować się wobec takiego psa, oraz jego właściciela. Poznasz przyczyny błędów popełnianych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Cel kursu: zredukowanie stereotypowego postrzegania osób niepełnosprawnych; uwrażliwienie i indywidualne podejście do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Efekt zajęć: zmiana nastawienia wobec osób z niepełnosprawnością; poznanie adekwatnych sposobów wsparcia, oraz zasad dobrego komunikowania się i nawiązywania relacji z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Nauczysz się jak na wiązać rozmowę i jak pomóc osobie z każdą niepełnosprawnością. Dowiesz się jak funkcjonują, na co dzień osoby niepełnosprawne. Poznasz sposoby szkolenia i umiejętności psów asystujących.

Tytuł kursu: „Pies asystujący to nie tylko przyjaciel! Kiedy spotykasz osobę z niepełnosprawnością, czy wiesz jak się wobec niej zachować?”
Zajęcia w dniach: wtorek w godz. 11:00-14:30
w dniach: 08.08, 22.08, 29.08
wiek: 13+ lat

Grupa z tłumaczem polsko-ukraińskim

🏛 Kurs stacjonarny

👉Jak się zapisać?
Krok 1 – zapoznaj się z informacjami na stronie https://ua.wne.uw.edu.pl/ 
Krok 2 – wypełnij formularz https://www.wne.uw.edu.pl/…/uniwersytet-warszawski-dla…
(jeśli jeszcze nie wypełniałeś ankiety i nie podpisałeś Deklaracji uczestnictwa w programie). Po pozytywnym przejściu rekrutacji otrzymasz do podpisania „Deklarację uczestnictwa”.
Krok 3 – Wyślij podpisaną deklarację i zarejestruj się na kurs (instrukcje zostaną przesłane e-mailem po wykonaniu kroków 1 i 2).
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pod linkiem – https://ua.wne.uw.edu.pl/faq/